• Jesenné tvorenie

• Tvorím, tvoríš, tvoríme bolo heslo dňa 19.10.2022 v MŠ na Fojstve, kde sa stretli rodičia a deti v jesennej tvorivej dielni. Farebné muchotrávky a veselí lesní škriatkovia vznikali pod rukami šikovných detí s pomocou rodičov a možno to bolo niekedy aj naopak :-) . Ďakujeme, že ste sa k nám pridali, vytvorili príjemnú atmosféru a strávili príjemné tvorivé popoludnie.

Poďakovanie patrí aj pani učiteľkám Mirke Chochrunovej a Mgr. Martinke Kovačikovej za prípravu a realizáciu tvorivej dielničky.

• Európsky týždeň športu - Mestské kolo

• Nový úspech našej školy:

1.miesto: Matej Kavalej
            2. miesto: Peter Hajduk
            3.miesto: Amália Bednáriková
            3.miesto: Melisa Paštrnáková

Súťaž: Európsky týždeň športu
            Kolo: Mestské kolo

• Európsky týždeň športu

• Týždeň športu u nás

Európsky týždeň športu- týždeň od 10.10- 14.10. 2022 sa niesol v našej materskej škole v znamení pohybu. Deti sa zapojili do pohybových aktivít so zvieratkami, v ktorých bola tvorivým a zábavným spôsobom integrovaná fyzická aktivita. Deti súťažili v behu s myškou, hádzali na cieľ s veveričkou, skákali so zajkom, kotúľali loptu s ježkom.

V rámci tohto aktívneho týždňa sme realizovali aj ,,šarkaniádu,, a ,,krokomer v spolupráci s rodičmi. Ďakujeme rodičom za prípravu šarkanov a motiváciu detí chodiť do materskej školy na kolobežke, bicyklom a pešo.

Vážime si, že ste spolu s deťmi bežali zo štartu do cieľa a tým ukázali dôležitosť fyzickej aktivity a boli pre svoje deti príkladom pre zdravie.

• Dobrodružstvo v lese

• Dňa 28.9. sme sa my, predškoláci triedy Včielky a Ráčiky, vybrali na potulky za dobrodružstvom do lesa. O tom, čo všetko sme videli a zažili vám rozpovieme.V škôlke sme do košíka pozbierali jablká, ktoré sme mali pre zvieratá, nastúpili sme si a vybrali sa do lesa. Čakal nás neľahký blatistý terén, ale všetci sme ho zdolali. Po ceste a v lese sme plnili rôzne úlohy. Zbierali sme kvety, vytvorili kyticu z lístia, hľadali stromy, našli sme úľ, stopy zvierat a hríby. Našli sme však aj to, čo do lesa nepatrí, odpadky sme odniesli. Les nám ukázal svoju krásu, vôňu a farby.Boli sme nadšení a veríme, že do lesa pôjdeme s kamarátmi opäť.

• Tvorivá jesenná dielnička s rodičmi v elok. stredisku MŠ u Gala

• Jeseň je jedným z najkrajších ročných období plná farieb a preto sme sa rozhodli pozvať našich milých rodičov na jesennú tvorivú dielňu. Pri práci so svojimi deťmi prejavili zručnosť, tvorivosť, nápaditosť a fantáziu. Pod ich rukami vznikli krásni pestrofarební ježkovia.

Ďakujeme rodičom za prejavenú aktivitu a milú spoluprácu.