• Návšteva predškolákov v ZŠ

• V uplynulých dňoch zavítali naši predškoláci z triedy Včielky a Ráčiky do Cirkevnej ZŠ Jána Palárika a ZŠ Milana Mravca v Rakovej, kde ich milo privítali nielen pani učiteľky, ale aj bývalí kamaráti z MŠ, teraz už školáci.

Prváci deťom ukázali, čo všetko sa už naučili vo ,,veľkej škole" a dali nahliadnuť aj do svojich šlabikárov. Predškoláci sa tiež nedali zahanbiť a spolu s prvákmi určovali niektoré písmená abecedy, graficky znázorňovali počet predmetov na obrázkoch, či písali na IKT. Návšteva v oboch ZŠ v Rakovej sa im veľmi páčila o čom svedčilo aj nadšené rozprávanie počas návratu do MŠ. Aj touto cestou sme chceli deťom priblížiť školu ako miesto, ktoré budú radi navštevovať a aby aj k samotnému zápisu išli, či ešte len pôjdu s radosťou.

Ďakujeme pedagógom zo ZŠ Milana Mravca a Cirkevnej ZŠ Jána Palárika v Rakovej za milé prijatie.

• Veselý Deň vtáctva u nás v MŠ

• 1. apríl sa zvyčajne spája so žartmi, ale v tento deň si pripomíname i Medzinárodný deň vtáctva. V tomto období vrcholí príchod sťahovavých druhov na naše územie. Podľa ornitológov je apríl mesiacom, kedy na naše územie priletí najviac sťahovavých vtákov. Milióny operencov prilietajú na svoje hniezdiská alebo migrujú ďalej na sever cez naše územie.

V pripravených aktivitách deti spoznávali voľne žijúce vtáky. Tvorili vtáčikov z farebných papierov s využitím odpadového i prírodného materiálu. Vyrobili Vtáčí strom pre operencov vytvorených z vajíčkových škrupín a peria. Deti si zahrali divadielko, zatancovali Soví tanec, pozorne počúvali príbeh o vtáčikoch a zahrali si i rôzne pohybové hry na túto milú tému.

Nuž a vonku netrpezlivo čakáme na našich bocianích kamarátov, ktorí sa vrátia po dlhej ceste z juhu a svoje hniezdo majú pripravené neďaleko MŠ.

• Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.