• Veľkonočné sviatky

• Želáme všetkým deťom, rodičom, rodinám príjemné a veselé veľkonočné sviatky.

Kolektív zamestnancov materskej školy

• Preventívne stretnutie Zdravé zúbky

• Dňa 4. apríla sme privítali v oboch strediskách zúbkové víly - zamestnankyne Regionálneho ústavu verejného zdravotníctva v Čadci, ktoré deťom zábavnou formou priblížili nutnosť správnej a pravidelnej starostlivosti o zúbky.

Ďakujeme za praktickú ukážku ako udržiavať svoje zúbky zdravé a správne sa máme o naše zúbky starať.

Poďakovanie patrí aj Kysuckému kultúrnemu stredisku v Čadci za sprostredkovanie.

• Jarná tvorivá dielnička s rodičmi v triedach u Gala

• Zima len tak ľahko nechce vzdať svojej moci, sviatky jari sa nezadržateľne blížia.

V MŠ U Gala vládla dňa 29. 3. 2023 veľmi príjemná predveľkonočná atmosféra, keď sme deti spolu s rodičmi privítali na jarnej tvorivej dielni. Mladšie deti spolu s rodičmi zdobili papierové vajíčka, staršie zhotovili farebné kuriatka. Ďakujeme rodičom, že sa dostavili v takom hojnom počte, deťom za krásne výtvory, ktoré zdobia priestory našej MŠ.

Dielničku pre vás pripravili pani učiteľky Mgr. Alenka Paluchová a Mirka Čerňanová

• Jarná tvorivá dielňa v triedach MŠ Fojstvo

• Dňa 27. 3. 2023 sa v materskej škole zúčastnili rodičia s deťmi jarnej tvorivej dielne. Spoločne si vyskúšali maľovanie veľkonočných vajíčok a tvorenie jarných pohľadníc. Spoločne sme strávili príjemné popoludnie. Naše výtvory sú veľmi krásne a zdobia prostredie vestibulu MŠ Fojstvo. Ďakujeme,  že ste prišli a využili voľný čas pri tvorivých aktivitách s deťmi práve u nás v škôlke.

Dielničku si pripravili pani učiteľky Darinka Orsághová a Mirka Chochrunová

• Návšteva obecnej knižnice v Rakovej

• Dňa 28.3 a 5.4. 2023 sme navštívili knižnicu v Rakovej. Predškoláci z triedy Ráčiky, Včielky a Žabky sa dozvedeli, ako v knižnici vyhľadať knihy a ako si ich môžeme požičať domov. Nazreli sme spolu aj do tajomného sveta knižnice a prezreli sme si spoločne množstvo krásnych encyklopédii a veľa rozprávkových príbehov.

Ďakujem pani Lenke Kotuľovej za príjemne dopoludnie v knižnici.

• Návšteva tety knihovníčky z okresnej knižnice z Čadce

• Predškoláci našej MŠ s radosťou privítali pani Martu Kučerovú z Kysuckej knižnice v Čadci, ktorá deťom predstavila množstvo zaujímavých kníh. Niektoré knihy pani knihovníčka aj predstavila a pútavým rozprávaním zaujala malých čitateľov. Už vieme, že s dobrou knihou nikdy nie je nuda. Ďakujeme za poučné a zábavné predpoludnie.

• Deň vodičky v triede Včielky

• Aj my Včielky sme si pripomenuli Deň vody. Skladali sme rybky z papiera, pozorovali reakciu zafarbenej vody, oleja a šumivej tablety, kreslili plávajúce obrázky. Pravdaže vieme, že voda neslúži len na experimenty a hru