• Policajti a hasiči u nás v MŠ.

• Na konci školského roka sme toho stihli neúrekom a prišli k nám i záchranné zložky. V rámci bezpečnostno - preventívnej prednášky nás navštívili policajti z Okresného riaditeľstva PZ v Čadci, kynológovia so svojimi záchranárskymi psíkmi z OSK OR PZ Čadca, hasiči z DHZ Raková. Prostredníctvom prednášky, názorných ukážok a priamej skúsenosti sa naši škôlkari mali možnosť oboznámiť s oboma profesiami. Spoznali činnosť polície prostredníctvom kynologickej skupiny a pozreli si ukážky cvikov poslušnosti služobného psíka Zefira. Prezreli si interiér dopravných prostriedkov, ktoré záchranné zložky pri práci využívajú. Videli tiež ako vyzerá výbava a prístroje na hasenie požiaru a vyskúšali si ako im pristane hasičská prilba. Veľkým zážitkom detí bolo sadnúť si do policajného a hasičského auta, či na motorku, vyskúšať si vysielačku alebo zapnúť sirénu. Deň sa vydaril a škôlkari sa na chvíľu cítili ako ozajstní hrdinovia.

Poďakovanie patrí nprap. Richardovi Čamborovi, npod. Petrovi Kužmovi, npor. Jánovi Materánkovi, hasičom z DHZ Raková Pavlovi Šuríkovi a Adriánovi Šuškovi.

Ďakujeme za poučnú prednášku a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.