• Deň Zeme v triede Ráčiky

• 22. apríla sme si pripomenuli aj v Ráčikovej triede Deň Zeme. Porozprávali sme si o tom, aké je dôležité chrániť si životné prostredie, prečo nemáme ohrozovať svojím konaním živočíchy a rastlinky v prírode a ako môžeme veštci priložiť ruku k dielu. Rozhodli sme sa odbremeniť breh Rakovky v blízkosti našej materskej školy od neporiadku, ktorý tam nahádzali ľahostajní ľudia. A že ho tam veru bolo neúrekom! Vďaka našim deťom je teraz jedno miestečko na Zemi o niečo krajšie

• Deň Zeme v MŠ u Gala - triedy Myšky a Ježkovia

• V pondelok 22. 4. 2024 nám počasie neprialo,ale v utorok už vykuklo slniečko a tak sme sa pri príležitosti Dňa Zeme vybrali aj s praktikantkou Zuzkou na vychádzku k rieke. Pre istotu sme si vzali aj veľké vrece, ak by sme náhodou natrafili na nejaké odpadky, ktoré do prírody nepatria. A veruže sme ich našli. Usilovné deti z triedy Ježkovia a Myšky ich všetky vyzbierali a spoločne sme ich odniesli do odpadkového koša. Šikovní chlapci ešte pohrabali suchú trávu v školskej záhrade a všetci sme sa tešili z dobre vykonanej práce.

• Môj rozprávkový svet - Domáce kolo

• Nový úspech našej školy:

Simona Chabrečková: ocenená práca
            Michael Rafaj: ocenená práca
            Aneta Vraželová: ocenená práca
            Adam Pohančeník: ocenená práca

Súťaž: Môj rozprávkový svet
            Kolo: Domáce kolo

Blahoželáme :-)

• Deň Zeme v triede Žabky

• Umta, umta umtata naša zem je guľatá. Takto si pospevovali deti z triedy Žabky pred tým, ako v rámci Dňa Zeme 22. apríla sme sa rozhodli skrášliť okolie aj záhradu našej MŠ u Gala. Deti sa pri upratovaní naučili, že udržiavať okolie čisté a bez odpadkov je na každom  z nás. Dôležité je myslieť na ochranu prírody nielen v Deň Zeme, ale každý jeden deň.

• Deň Zeme v triede Včielky

• Dňa 22.4.2024 si deti z triedy Včielky pripomenuli Deň Zeme. Rozprávali sme si, prečo je dôležité sa o prírodu starať a chrániť ju. Spoločne sme vytvorili zemeguľu, triedili odpad do správnych smetných nádob a  nakoniec sme aj my svojou trochou prispeli a vyčistili okolie našej  MŠ.

• Deň vody v triede Myšky a Ježkovia

• Dňa 22.3.2024 si pripomenuli Deň vody aj deti z tried ,,Myšky” a ,,Ježkovia”. Oboznámili sa s významom vody pre človeka, zvieratká, rastlinky cez výtvarné aktivity, ale aj starostlivosťou o rastliny a stromy v školskej  záhrade. Počas týždňa si vyšli na prechádzku ik rieke Kysuca a spoznávali prírodu a  život v okolí vodného toku.

• Jarná tvorivá dielnička u Gala

• Dňa 21.03. sme v elokovanom stredisku u Gala oslávili príchod jari veselou jarnou tvorivou dielňou, na ktorej sme vyrábali kohútikov z odpadového materiálu. Detičky si najskôr telo kohútika ozdobili farbou podľa vlastného výberu a potom s pomocou rodičov dotvorili oči, zobáčik, hrebienok, pierka aj farebný chvost. Kohútiky boli veselé, farebné a deti z nich mali radosť. Počas celej výroby panovala výborná nálada. Ďakujeme rodičom a deťom za hojnú účasť a príjemné chvíle.

• Deň vody v triede Lienky a Mačiatka

• Pri príležitosti Svetového dňa vody, sme si s našimi škôlkarmi vodu pripomenuli nielen rozprávaním, ale aj zážitkovým učením, konštruktívnymi hrami, pohybovými hrami, experimentovaním s vodou, tancami, tvorením z papiera, či prostredníctvom príbehov. Deti poznávali, že voda je veľmi vzácna a dôležitá pre život na zemi. A tiež, že je obrovským darom, aký nám len príroda mohla dať.

,,Ďakujeme ti voda za tvoje dary, na tvoj sviatok nezabudneme vari!"

• Deň vody v triede Ráčiky

• V piatok 22.3.sme si pripomenuli Svetový deň vody. Porozprávali sme si o dôležitosti čistej vody pre vsetko živé na Zemi a pri tej príležitosti sme si zorganizovali všelijaké aktivity. Vyskúšali sme si vyparovanie vody a jej premenu na dážď na studenom tanieri, z peny na holenie a atramentu sme si urobili búrku v zaváraninovom pohári, vypočuli sme si úryvok zo Smetanovej Vltavy a napokon sme nakreslili do "kvapiek vody" všelijaké zaujímavé obrázky na tému: "Kto všetko vodu potrebuje" Zas sme sa niečo nové naučili a popri tom aj výborne zabavili.

• Deň vody v triede Žabky

• Pri príležitosti Dňa vody sme si v triede Žabky vyrobili dúhy s obláčikmi z vaty, z ktorých samozrejme prší dážď, pretože chceme, aby bolo pre všetkých vody dosť. S dažďovými kvapkami sme sa zahrali na kolobeh vody v prírode a nezabudli sme ani poliať narcisy, ktoré nám teraz na jar kvitnú pri našej MŠ. Tiež sme si vyskúšali pokus o daždi cez oblak peny na holenie. Naozaj fungoval. Nakoniec sme sa zahrali hru, pri ktorej sme triafali rybky do jazierka - terča.

• Deň vody v triede Motýliky

• Pri príležitosti Dňa vody sme v triede Motýliky prežili zábavné dopoludnie. Vyrobili sme si rybky z farebného papiera, ktoré plávali v našom malom mori. Zahrali sme sa na vedcov a skúšali sme experiment s vodou, vatovými tampónmi a fixkami. Na záver sme si zatancovali dažďový tanec. Už dobre vieme, že bez vody by náš svet neexistoval.

• Deň vody v triede Včielky

• Deň vody si deti v triede Včielky pripomenuli množstvom zaujímavých aktivít a strávili príjemné dopoludnie. Deti vyfarbovali a strihali, tvorili zo stavebníc a veselo bolo aj pri speve a tanci.

• Marec - mesiac knihy u nás v MŠ Fojstvo a v MŠ u Gala

• Hovorí sa, že ,,kniha je najlepším priateľom človeka".

A keďže chceme, aby naši škôlkari mali aj takých priateľov, mesiac marec sme venovali práve knihám. Preto sme k nám do materskej školy pozvali pani knihovníčku Martušku z Kysuckej knižnice v Čadci, aby našim škôlkarom porozprávala ako to v takej knižnici funguje a predstavila deťom nové knihy. Popritom deti stihli počítať, hádať hádanky, zarecitovali básničky o jari a zaspievali piesne, ktoré sa naučili. Nakoniec si mohli knihy sami prelistovať a pozrieť.

Ďakujeme pani knihovníčke za návštevu a za príjemne strávený čas s knihou v ruke.