• COMENIUS

• Na realizáciu projektu získala materská škola finančný príspevok EÚ vo výške 21 000 €.  Projekt s názvom  „Európska materská škola“ bol zameraný na spoluprácu materských škôl susedných krajín Česka, Poľska a Slovenska.

Termín realizácie : august 2011 – jún 2013

Spolupráca  prebiehala v troch líniách. Prvú líniu tvorila spoluprácu učiteliek, ktoré spoločne organizovali trojdňové workshopy na zadanú tému. V rámci týchto workshopov si odovzdávali skúsenosti a novinky z oblasti kreatívnej práce zo svojej krajiny.

V ďalšej línií prebiehali jednodňové výlety detí. Deti spoznávali susedné krajiny. po projektovom stretnutí vytvárali obrázky o tom, čo videli. Do života materskej školy boli pri týchto aktivitách zapojení aj rodičia a širšia verejnosť. Projekt sa spájal s tematickými okruhmi : remeslo, ekológia a výtvarné umenie. Deťom sme priblížili kultúru a krajiny našich susedov tak, aby získali predstavu o oblasti, ktorá ich obklopuje.

Čiastkové úlohy rozvíjali spoluprácu materskej školy a rodičovskej verejnosti a zvýšili tak atraktivitu a konkurencieschopnosť školského zariadenia. Zapojili sme rodičov do činností a aktivít v MŠ, čo zvýšilo kvalitu spoločných voľnočasových aktivít rodičov  s deťmi.