• EKOSTOPA

• Program sa realizuje v rámci projektu „Zlepšenie environmentálneho povedomia v oblasti ochrany prírody a krajiny (vrátane NATURA 2000)“ a je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

MŠ získala certifikát najnižšej ekologickej stopy vo svojej kategórií, ktorý jej bol udelený pri príležitosti Svetového dňa životného prostredia 5. júna 2011 pod záštitou rezortnej organizácie Ministerstva životného prostredia SR: Slovenskej agentúry životného prostredia. Materská škola , bola verejne ocenená v rámci XIV. ročníka Veľtrhu environmentálnych výučbových programov ŠIŠKA 2011, ktorý sa konal od 13. do 15. októbra na Sliači. Materská škola opätovne získala certifikát v školskom roku 2012/2013 a 2016/2017.