• Projekt OLEJKO

• Prečo vznikol projekt ?

Každý deň sa v domácnostiach vytvára množstvo použitého kuchynského oleja, ktorý často končí v kanalizácii alebo prírode. Tam môže spôsobiť vážne škody, ako je upchatie kanalizácie či znečistenie životného prostredia.

Okrem iného má tento projekt aj vzdelávací charakter. Chceme ukázať mladej generácii, že každý z nás môže prispieť k ochrane životného prostredia jednoduchými, ale účinnými krokmi. Jedným z nich je aj správne zaobchádzanie s použitým kuchynským olejom.

Prečo sa zapojiť do projektu ?

Pomôžete Olejkovi v ochrane prírody

Pomôžeme Olejkovi v ochrane prírody.

Aby použitý olej neskončil vyliaty v prírode, v spolupráci s Olejkom budeme tento olej z Vašej školy zbierať, aby sa z neho stalo biopalivo.

Naučíte sa niečo nové

Naučíme sa niečo nové.

Triediť a zhodnocovať sa dá viacero druhov odpadu, ale vedeli ste, že triediť sa dá aj použitý olej, ktorý vznikne vo Vašej kuchyni?

• projekt Olejko - úlohy pre deti

• Máme pre vás prvú sériu pracovných listov pre všetky šikovné deti, ktoré triedia olej. Chceme, aby sa učenie stalo ešte väčšou zábavou a pri pracovných listoch sa deti zabavia aj skamarátia s Olejkom.

Tieto listy sú pre všetkých ľahko dostupné a môžu byť využité v rámci vyučovania, v klube detí, na enviro krúžku alebo ako doplnkový materiál pre domáce hravé učenie.  Veríme, že vám poskytnú  nástroj, ktorý obohatí vzdelávací proces vašich malých žiakov.