• ERASMUS+

• Na základe schválenia projektu v rámci programu Erasmus+, Kľúčovej akcie 2 – Strategické partnerstvá, získala naša Materská škola, Fojstvo Raková znova úspešne, grant z prostriedkov EÚ.

Pre plnenie cieľa dvojročného projektu zameraného na strategické partnerstvá organizácií školského vzdelávania, bolo materskej škole schválených 14000 €.

Cieľom Erasmus +  bolo pomôcť zvýšiť kvalitu výučby a učenia od predškolského po sekundárne vzdelávanie v školách v celej Európe. Prostredníctvom projektu MŠ poskytla príležitosť rozvíjať odborné schopnosti učiteliek v spolupráci s partnermi v iných krajinách Európy. Aktivity podporili výmenu osvedčených postupov a testovanie inovatívnych prístupov, ktoré riešili spoločné problémy. Realizované aktivity posilnili väzby so svetom mimo školy a ďalšími sektormi vzdelávania a odbornej prípravy. Veľký prínos mal projekt hlavne pre deti z materskej školy, ktoré si rozšírili obzor rôznymi aktivitami, výletmi, získali nové skúsenosti, zručnosti a možnosti vzdelávania.

Pri príležitosti 30. výročia Erasmus + bola udelená materskej škole udelená príležitostná medaila za úspešnú realizáciu projektov a príbeh realizácie projektu bol uverejnený v brožúre vydanej k výročiu Erasmus+.